OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.08.2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 sierpnia 2020 r.

  • Dziś ostatnia już niedziela wakacji – dziękujmy Bogu za ten czas. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • We wtorek o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2020/2021. Wyjątkowo ze względu na pandemię nie zapraszam wszystkich uczniów i rodziców, lecz Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby opiekunowie pomogli dzieciom dostarczyć je do kościoła. Pozostałych chętnych zapraszam w I piątek na Mszę św. szkolną.
  • W czwartek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. A w tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 4 września, od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenie chętnych w zakrystii do czwartku. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci i młodzieży dodatkowo w piątek od godz. 17.00 i w sobotę od godz. 16.00.
  • We wrześniu ze względu na naszą parafialną pielgrzymkę oraz zalecenia epidemiczne nie będzie jeszcze spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi. Bardzo proszę, aby Ministranci i wszyscy chętni pozostali w piątek na krótkiej zbiórce po Mszy św. szkolnej.
  • Z tych samych powodów nieco wcześniej w tym roku rozpocznie się przyjmowanie intencji na rok 2021. Zapraszam już w tym tygodniu w poniedziałek, środę i czwartek do kancelarii w godzinach 16.30-17.30 oraz po Mszy św. wieczornej. Przypominam także o opłatach za wywóz śmieci i wodę na cmentarzu oraz uregulowaniu zaległych opłat za miejsca.
  • W przyszłą niedzielę Ks. Abp zaprasza na godz. 14.00 do katedry na powakacyjny Oazowy Dzień Wspólnoty, a parafia Radostowice zaprasza na Gminne Dożynki. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o św. Matce Teresie oraz piękny tekst o kościele w Brzeźcach. Jest także Mały Gość NiedzielnyKarolowy Periodyk.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Muras, Witała i Fydrych.
  • Dziękuję raz jeszcze Starostom i wszystkim ich współpracownikom za przygotowanie Mszy św. Dożynkowej. Dziękuję również za przesłane zdjęcia, które można zobaczyć w Galerii na naszej stronie.