Dożynki 2020

23 sierpnia 2020 r. w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 13.30 dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne żniwa, za plony ziemi, które pozwolił nam zebrać i za dobrą pogodę, która tym pracom towarzyszyła. Starostami tych symbolicznych dożynek byli Państwo Dagmara i Wojciech Brudek. Z racji pandemii obchody były bardzo ograniczone, ale tradycyjnie w naszym kościele pojawiła się piękna korona oraz dorodne warzywa, owoce i kwiaty. Pojawili się też parafianie troszczący się mimo wszystko o pielęgnowanie tych pięknych dożynkowych tradycji – Panie i Panowie w regionalnych strojach, poczty sztandarowe Rolników i Strażaków oraz wdzięczni Rolnicy z rodzinami. Serdeczne „Bóg Zapłać” za tę obecność i to świadectwo zaufania Bożej Opatrzności.

Wspomniałem, że ten sezon obfitował w ciągłe straszenie – najpierw suszą, później powodzią, a od marca wciąż zagrażającą nam pandemią. Mimo tych zapowiedzi plony były całkiem dobre, a różne klęski żywiołowe omijały Kryry. Dlatego wyśpiewaliśmy radosne Te Deum i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Nawet gdybyśmy stracili to ziemskie życie, to przecież Dawca chleba doczesnego i wiecznego czeka na swoje dzieci w niebie, a tam już żadna pandemia nie będzie nam zagrażać! Obyśmy tylko żyli tak, by tę wieczność odziedziczyć…

Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii.