OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2024

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
31 marca 2024 r.

Niech Święta Wielkanocne skierują nasz wzrok na Tego,
który pokonał śmierć i ma moc przemieniać nasze życie.
Niech osobista relacja z Nim odświeża nasze spojrzenie,
abyśmy rozpoznawali Go w codzienności
i szli za Jego wskazaniami.

Abyśmy także po Świętach z radością
uczestniczyli we wspólnocie Kościoła, w którym
Zmartwychwstały wciąż jest obecny pośród nas…

  • Dziś przypada szczyt Roku Liturgicznego, początek Oktawy Wielkanocy i Okresu Wielkanocnego. Wyrażają go symbole: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Uroczyste Nieszpory połączone z Nowenną na godz. 14.20.
  • Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro w ramach Nieszporów, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  • We Wtorek Wielkanocny, w parafii Suszec o godz. 11.00, uroczystą Eucharystią rozpocznie się Konwent Wielkanocny. Zapraszamy także naszych Parafian do włączenia się w tę modlitwę całego Dekanatu.
  • Przypominam, że po zmianie czasu Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00. W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota kwietnia. Zachęcam do udziału w Eucharystii i trwania w łasce uświęcającej.
  • II Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna cały Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas. Tradycyjnie odbędzie się również liczenie wiernych.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. tekst o tym, co stało się z Jezusem Zmartwychwstałym oraz artykuł o parafii w Lubomii. Jest też Mały Gość, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nowy nr naszej gazetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy – Rodzinom, które tradycyjnie zbudowały wspaniały Boży Grób i zorganizowały piękne kompozycje kwiatowe, naszym Paniom Florystkom za stroiki, Strażakom – za przygotowanie ogniska oraz niesienie baldachimu i latarni w Procesji Rezurekcyjnej; Pocztom Sztandarowym; całej Służbie Liturgicznej: Szafarzom, Ministrantom, Organistom, Lektorkom, Psałterzystkom i Fotografowi za posługę dla Parafii.
  • Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Gogol, Biolik, Gajda, Kluczniok, Musiolik i Jarząbek.