Ogłoszenia duspasterskie – 07.04.2013

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś w 2 Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszam w związku z tym na Koronkę do Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. Dziś rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia.

Dziś i przez cały tydzień odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych. Kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte a nienarodzone. Zapraszam wszystkich na Mszę św. o godz. 17.00, szczególnie dzieci, a po tej Mszy św. dzieci Komunijne wraz z rodzicami będą miały krótką katechezę.

Spotkanie młodzieży w ramach naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się w środę ok. 17.45. w kościele.

W czwartek o godz. 17.50 w kościele będzie katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich Rodziców.

W piątek po Mszy św. w kościele będzie Pierwsza Spowiedź Dzieci przygotowujących się do I komunii Świętej. Sprzątanie kościoła będzie można rozpocząć ok. 18.40.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.Podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS Caritas Archidiecezji Katowickiej (0000221725) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Dziękuję wszystkim pracującym nad dekoracją Ciemnicy i Bożego Grobu, a Pani Annie Smorzik za ułożenie kwiatów. Dziękuję za udział w Rezurekcyjnej procesji pocztom sztandarowym jak i strażakom za niesienie symboli Wielkanocnych, baldachimu, lampionów i za troskę o porządek.

Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Gajda, Koczar, Otręba i Wilczek.