Ogłoszenia duszpasterskie – 01.01.2012

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI.

OKTAWA NARODZENIA PAŃSKIEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana Uroczystością Trzech Króli, kolekta będzie zbierana na Misje święte. Przypomnę, że Msze św. z racji, iż jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a ponadto tzw. święto nakazane, czyli z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św., będą odprawiane tak, jak w niedziele, czyli o 07.30, 10.00 i 13.30.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z racji popołudniowych wizyt duszpasterskich, nie będzie jakiegoś specjalnego czasu na spowiedź, zresztą jesteśmy tak krótko po spowiedzi Świątecznej.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2011/2012. W niedzielę 15.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodzi przyjąć kapłana w zwykłym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia. Według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej śpiewamy w kościele kolędy i cieszymy się Bożonarodzeniowym wystrojem świątyni.

Można nabywać znajdujące się przy stoisku z prasą katolicką kalendarze katolickie „Z tej Ziemi” na rok 2012 w cenie 20 zł i wiele innych katolickich czasopism, po złożeniu jakiejkolwiek ofiary.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Frydrych, Muras i Witała.W miesiącu styczniu nie będzie obchodu chorych.

Dzieci Maryi będą miały swoje spotkania dopiero po zakończeniu Kolędy