Ogłoszenia duszpasterskie – 02.08.2009

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, za tydzień będzie kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Dziś, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, na pamiątkę małego kościółka w podziemiach Bazyliki Św. Franciszka w Asyżu. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, będą w stanie łaski lub skorzystają z sakramentu pokuty i przyjmą Komunię św. oraz odmówią modlitwę w intencji Ojca Świętego

Wczoraj rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania, chociażby na ten jeden miesiąc.

We wtorek 4 sierpnia obchodzimy wspomnienie Św. Jana Marii Vianney’a, Patrona kapłanów i ogłoszonego Roku Kapłańskiego. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji kapłanów, do czego zaprasza nas także „Gość Niedzielny” na ten tydzień. „Koniecznie módlcie się za kapłanów – wołali wielcy święci XX wieku. W Roku Kapłańskim prosi o to także Papież. Jak się modlić za kapłanów?” – to cytat z pierwszej strony „Gościa”. Warto tam zajrzeć, by zobaczyć, jak to uczynić. Jest też ciekawy reportaż z Ars, wioski Św. Jana Vianney’a.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Choć są wakacje zapraszam dzieci i młodzież szkolną do spowiedzi miesięcznej pół godziny przed każdą Mszą św. zwłaszcza w piątek od godz. 17.00 i na adorację Najświętszego sakramentu.

Pod adresem www.parafiakryry.xt.pl powstała strona internetowa naszej Parafii. Ciągle trwa jej rozbudowa, ale już można ją odwiedzać, do czego serdecznie zachęcamy Chętnych do współtworzenia strony prosimy o kontakt e-mailowy: parafiakryry@gmail.com . Informacja ta znajduje się w naszej gazetce „Winnica Pańska” i w gablotce z ogłoszeniami!

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gołek, Piszczek i Kozber.