Ogłoszenia duszpasterskie – 03.04.2011

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA „LAETARE”

Dziś 4 niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci oraz z bliskości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających w tamtym klimacie róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej różowy kolor ornatu.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, na działalność edukacyjno-wychowawczą w Archidiecezji. Za tydzień będzie u nas Niedziela Powołaniowa, na Mszach św. Klerycy z naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach zbiorą kolektę na potrzeby Seminarium. W sobotę po wieczornej Mszy św. ok. 18.00 klerycy zapraszają chłopców i młodzieńców na specjalne spotkanie informacyjne o powołaniu i o życiu w Seminarium.

W piątek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 15.00 i najpierw odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Kumor, Siuta i Urbaniec.