Ogłoszenia duszpasterskie – 27.03.2011

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii, na pokrycie kosztów założonych już nowych drzwi głównych i bocznych do kościoła. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, na działalność edukacyjno-wychowawczą w Archidiecezji. Po Mszach św. przed kościołem można jeszcze złożyć swój dar ofiarom kataklizmu w Japonii, o co prosił nas Metropolita Katowicki w ubiegłą niedzielę.

Kuria Metropolitalna w Katowicach przesłała na parafie materiały do akcji pod hasłem: „Popierasz życie – podpisz ustawę” oraz „Ratuj mnie”. Akcja ma na celu wprowadzenie w Polsce prawa chroniącego dzieci od poczęcia. By odpowiednia ustawa była rozpatrywana w Sejmie potrzeba 100 000 podpisów popierających projekt ustawy. W gablotce są materiały wyjaśniające, a w zakrystii można składać swoje podpisy, potrzebny jest numer PESEL i adres. Podpisy muszą być zebrane do czwartku 31 marca, gdyż w piątek zawiozę je do Kurii. Na dzień dzisiejszy mamy podpisów 10!

W tym tygodniu przypadają: I czwartek przed I piątkiem miesiąca, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Obchód chorych będzie w Wielki Wtorek, 19.04, by chorym umożliwić przygotowanie na Święta Wielkanocne.

Wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. i na Gorzkie Żale w niedziele po popołudniowej Mszy św., czyli ok. 14.20.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”. W Wielkim Poście jest cykl artykułów na temat: Wielki Post z Janem Pawłem II.

W zakrystii można nabyć świece wielkanocne – Paschaliki – jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. Dochód ten jest przeznaczony na cele Fundacji Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Zapraszam Wszystkich Parafian na specjalną Mszę św. w sobotę 02.04. o godz. 18.00 z okazji 6. rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II, na którego Beatyfikację oczekujemy, po Mszy św. będzie Modlitewne Czuwanie do godz. 21.45.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom, które musiały przeprowadzić generalne sprzątanie kościoła po wymianie drzwi: Boryś, Fojcik, Koczar, Ksiądz, Sinka i Sojka. Serdecznie również dziękuję Panu Stanisławowi Kumorowi za pracę przy wyrównaniu ścian wokół osadzonych drzwi a Panom Józefowi Klimkowi, Marcinowi Foksińskiemu i Romanowi Młotek za pocięcie starych drzwi na opał do probostwa.