Ogłoszenia duszpasterskie – 06.09.2009

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa.

 

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie. Za dwa tygodnie, 20 września, Odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma Odpustowa o godz. 09.30, Nieszpory i Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 

W tej też Parafii w Pawłowicach Śl. na Osiedlu dziś o 14.30 w kaplicy pod kościołem Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, którzy sakrament małżeństwa chcą przyjąć do października tego roku. Tamże też nauki przedślubne w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

 

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy czwartek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.

 

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. Kapłani naszego Dekanatu zbierają się po wakacyjnej przerwie na comiesięcznym dniu skupienia i formacji duchowej, prosimy o modlitwy w intencji uświęcenia duszpasterzy pracujących w naszym Dekanacie.

 

W sobotę, 12 września, uroczystość NMP Piekarskiej, głównej Patronki naszej Archidiecezji, uczcijmy ten dzień liczniejszym udziałem we Mszy św.

 

W przyszłą niedzielę (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa.

 

W zakrystii można nabyć duże kalendarze „Gościa Niedzielnego” na 2010 rok.

 

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Paszek, Wilczek i Folek.