Ogłoszenia duszpasterskie – 07.07.2013

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Parafii.

W przyszłą niedzielę w naszym Dekanacie, w Parafii M.B. Szkaplerznej w Brzeźcach obchodzona jest Uroczystość Odpustowa. Suma Odpustowa o godz. 11.00, a Nieszpory o 16.00. W związku z tym u nas nie będzie Nieszporów. W przyszłą niedzielę zapraszam też na nasze tradycyjne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 09.30.

W sobotę, 13 dnia miesiąca, zapraszam Wszystkich Parafian, szczególnie młodzież i dzieci z racji trwających wakacji, a więc czasu wolnego, na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie na godz. 19.30.

W każdy piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

Przypominam o bardzo ważnej sprawie, że Msza św. kończy się błogosławieństwem kapłana udzielanym po ogłoszeniach parafialnych, które należą do całości liturgii niedzielnej. Ci, którzy stoją podczas Mszy św. poza ogrodzeniem kościoła i ci, którzy rozchodzą się do domów przed błogosławieństwem końcowym, nie mają ważnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej!

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Jarczyk, Klimek i Orlik.

W sposób szczególny pragnę też podziękować Panom, którzy odpowiedzieli na moją prośbę z zeszłego tygodnia i wstawili się do pomocy przy usuwaniu połamanych drzew z naszego cmentarza. Grubsze gałęzie i drzewo zostało przewiezione na probostwo, będę mógł uzupełnić tym opał na zimę. Panowie, którzy okazali pomoc to: Klimek Jacek, służył traktorem, podobnie też Damek Jan, pozostali to: Orlewicz Janusz, Grodoń Stanisław, Łazarczyk Jan, Łazarczyk Andrzej, Otręba Mirosław, Basta Jan, Boryś Wiesław, Klimek Józef, Orlewicz Mariusz, Farana Tadeusz, użyczył samochodu do transportu, Szymik Piotr, Blaut Piotr. Niektórzy posługiwali swoimi piłami do cięcia drzewa. Serdeczne „Bóg zapłać”, niech Dobry Bóg wynagrodzi trud i poświęcenie i zrozumienie tej potrzeby.