Ogłoszenia duszpasterskie – 30.06.2013

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii zaś za tydzień kolekta będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Warto poświęcić w tym czasie więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Starajmy się nie tylko nie zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

W tym tygodniu przypadają I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci i Młodzież zapraszam do spowiedzi przed każdą Mszą św. wieczorną lub w piątek już od godz. 17.00. Obchód chorych będzie w piątek 05.07. po Mszy św. porannej, od godz. 09.00.

W sobotę, 06 lipca, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. W tym dniu odbywa się także pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 10.00

I Synod Diecezji Katowickiej przypomina, by wierni „nie odkładali sakramentu namaszczenia chorych gdy poważnie zachorują, a nawet by prosili o niego powtórnie, w razie nasilenia się długotrwałej choroby. Tym, którzy korzystają z pojazdów mechanicznych zaleca się, by mieli przy sobie oświadczenie, że w razie wypadku proszą o duchowa pomoc kapłana” (Synod V 2.5.18). Obecnie można też dołączyć oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie swoich narządów do przeszczepu w razie śmierci na stole operacyjnym.

Dzieci i młodzież, mających czas wolny od nauki, zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. choć raz w tygodniu. W każdy piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

W środę na godz. 09.00 zapraszam chętnych do pomocy mężczyzn z siekierami i piłami do usunięcia powalonych drzew z cmentarza. Skorzystam, że zaoszczędzi się na węglu, bo na probostwie mam tez możliwość przepalania drzewem.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Dziurosz, Smołka i Zimnol. Przy okazji taka prośba, jeśli ustawia się kwiaty mniej trwałe to w tygodniu, czasami już koło środy, proszę je usunąć, bo przy ołtarzu szpecą opadłe kwiaty.