Ogłoszenia duszpasterskie – 08.12.2013 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Dziś, decyzją Episkopatu Polski, mimo Niedzieli Adwentu obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Parafii, natomiast przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś też modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie. Za tydzień kolekta będzie na ogrzewanie kościoła.

Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00, a w soboty o godz. 08.00.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; już tylko małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, którzy po Nowym Roku chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, odbędzie się dziś 08 grudnia o godz. 14.30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich na Osiedlu. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 tamże nauki przedślubne.

Na stoliku obok prasy katolickiej wyłożone są kartki świąteczne przygotowane przez Duszpasterstwo Młodzieżowe. Cena kartki to 2 zł. Dochód przeznaczony będzie na dzieło „Adopcji na odległość” (pieniądze należy wrzucać do stojącej obok kartek skarbonki z napisem „Adopcja na odległość”). Do każdej kartki koperta gratis.

Jednocześnie młodzież pragnie podziękować za zebraną w czasie tygodnia misyjnego kwotę 310zł 10gr, która została przekazana na dzieło misyjnej adopcji.

Młodzież ze Szkolnego Koła Charytatywnego pragnie poinformować o możliwości nabycia również obok stolika za dowolną ofiarę składaną do osobnej skarbonki dekoracji świątecznych własnoręcznie wykonanych, będzie to wsparcie dla „Domu Kulejących Aniołów” w Pszczynie.

„Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Grodoń, Janosz, Kolarczyk i Wieczorek.

Spadła u nas czytelność „Gościa Niedzielnego”, wielu zrezygnowało z tradycyjnego abonamentu, zachęcam do łączenia się np. rodzin w nabywaniu „Gościa”, by wzrosła liczba abonentów.