Roraty 2013

imagesPomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogich”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich!” – to była druga myśl papieża.
Naszym zamierzeniem podczas tegorocznych Rorat jest pokazanie, że Kościół od zarania swoich dziejów dostrzegał i troszczył o ubogich. Chcemy przeżywać Adwent z tymi, którzy w najbiedniejszych kochali Boga ze wszystkich sił.
Uczestnicy Rorat będą też mogli wspomóc najbiedniejszych w swojej parafii i poza nią.
Pierwszego dnia Rorat dzieci dostaną planszę. W kolejne dni otrzymają skarby niebieskie – obrazki z wizerunkami świętych, które będą wkładać w nacięte na planszy otwory.
(informacje pobrane ze strony Małego Gościa)