Ogłoszenia duszpasterskie – 10.10.2010

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

X DZIEŃ PAPIESKI

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Dziś obchodzimy kolejny X już Dzień Papieski. Przed kościołem po Mszach św. można złożyć swój dar na zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

We wtorek 12 października przyjadą do nas, jak co roku, klerycy naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z Katowic na zbiórkę ziemniaków, warzyw, zbóż i owoców. Proszę, by te dary przywozić tradycyjnie już do Pana Kazimierza Kubicy przy ul. Wyzwolenia w sam dzień 12 października do godz. 10.00, skąd sobie klerycy je odbiorą. Dary te można też zwozić do Pana Benedykta Gruszki przy ul. Wyzwolenia. Pan Benedykt zgodził się też objechać naszą Parafię w poniedziałek 11 października od godz. 15.00 by zebrać dary od tych, którzy nie maja własnego transportu, by zebrać to, co kto wystawi przed swoją posesję, a klerycy odbiorą to we wtorek.

W środę, 13 października, zapraszam na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy je Mszą św. tym razem z racji wcześniej zapadającego zmroku o godz. 18.00. Nie będzie w tym dniu osobnego Nabożeństwa Różańcowego.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20 połączone z Nieszporami, jest więc okazja, by i dzieci wzięły udział w Nieszporach, by przekonały się, jak piękne to nabożeństwo. Dzieci niech zabiorą ze sobą książeczki do nabożeństwa.

W środę nie będzie spotkania młodzieży z naszego Duszpasterstwa Parafialnego, za to w piątek, 15 października, zapraszam wszystkich młodych na Mszę św. młodzieżowa w ich intencji na godz. 18.30, a o 18.00 młodzież z Duszpasterstwa na spotkanie robocze.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja będzie już od 15.30, a Różaniec odprawimy o 16.00 i połączymy go z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia. Różaniec ok. 14.20 w różnych językach poprowadzi młodzież.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Foksiński, Gruszka, Kołodziejczyk i Musiolik.

Z wielkim żalem informuję, że nie udało się założyć w naszej Parafii grupy Legionu Maryi. Jest mi wstyd przed Ks. Proboszczem ze Suszca i Paniami z Legionu Maryi w Suszcu, którzy poświęcali czas przyjeżdżając przez cztery tygodnie, by nam w tym pomóc. Boli mnie ten brak zainteresowania modlitewnym i duchowym ożywieniem Parafii.