Ogłoszenia duszpasterskie – 17.10.2010

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA MISYJNA

Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjach Kościoła, szczególnie w Różańcu. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20 połączone z Nieszporami, jest więc okazja, by i dzieci wzięły udział w Nieszporach, by przekonały się, jak piękne to nabożeństwo. Dzieci niech zabiorą ze sobą książeczki do nabożeństwa.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość poświęcenia własnego kościoła. W tym też dniu odbywać się będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszach niedzielnych.

Za tydzień przed kościołem po Mszach św. będzie można złożyć swój dar na Polskie Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi Specjalnej Troski, Koło w Pszczynie, które już u nas prosiło o wparcie na budowę domu dla podopiecznych.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Berr, Gruszka, Klapsia i Klimek.