Ogłoszenia duszpasterskie – 11.12.2011

III NIEDZIELA ADWENTU

Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Liturgicznym kolorem tej niedzieli jest kolor różowy symbolizujący tę radość z wejścia w drugą połowę Adwentu.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00 a w soboty o 08.00.Dzieci Maryi w okresie Rorat nie mają swoich spotkań w soboty.

Od 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Proszę też, by nie odkładać na ostatni dzień spowiedzi św., by nie tworzyć niepotrzebnych kolejek w ostatnie dni. Proszę też, by albo wcześniej korzystać ze spowiedzi, albo korzystać w sąsiednich parafiach, bo w tym roku, ze względów zdrowotnych, nie będę mógł dużo godzin spędzać w konfesjonale. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego” poświęconego kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i tragicznych wydarzeń na kopalni „Wujek”

W zakrystii można jeszcze nabywać świece wigilijne; małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” . Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Otręba, Biela i Folek.