Ogłoszenia duszpasterskie – 4.12.2011

II NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Parafii, na ogrzewanie koscioła, natomiast przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś też modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie.

Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00. W tym tygodniu, w czwartek 08 grudnia, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, Rorat nie będzie, zapraszam jednak wszystkich, także i dzieci na Mszę św. o 17.00. W tym dniu jest święto patronalne Dzieci Maryi, uroczyście więc otrzymają one tasiemki na cudowne medaliki z kolejnym stopniem zaangażowania.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”, w nim płyta z nagraniem „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP” nawiązująca do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; już tylko małe w cenie 6 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” . Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, którzy po Nowym Roku chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 grudnia o godz. 14.30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich.

„Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Otręba, Otręba i Paździor.