Ogłoszenia duszpasterskie – 13.02.2011

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na potrzeby Archidiecezji – na utrzymanie i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych. Przy tej okazji ponawiam apel o korzystanie z zamkniętych rekolekcji w tych domach dla pogłębienia swojej duchowości, dla różnych stanów, według wywieszonego w gablotce ogłoszenia.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego w piątek o godz. 16.30, w czasie

Adoracji Najświętszego Sakramentu odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką.

Jako Proboszcz Parafii pragnę podziękować Parafianom za okazaną solidarność wobec naszych współmieszkańców Kryr Państwa Czesława i Elżbiety Mańdok. Panie z naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego zebrały w ubiegłą niedzielę i przekazały sumę 3.921,00 zł.

W związku z tym, że do końca kwietnia dokonujemy naszych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym, Caritas Archidiecezji Katowickiej przypomina, że na podstawie Ustawy o Organizacjach Pożytku Publicznego po zakończeniu roku podatkowego, tj. po 31 grudnia 2010 r., można przekazać 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Fundacji Caritas Katowice, numer KRS 0000291119. Numer Konta jest podany w gablotce ogłoszeń w ogłoszeniach duszpasterskich na ten tydzień, jak również w ogłoszeniach duszpasterskich na stronie internetowej naszej Parafii. Numer Konta: „Fundacja Caritas Katowice” PKO BP 66 1020 2313 0000 3102 0020 0220.

Jak co tydzień składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Farana, Kolarczyk i Wieczorek.