Ogłoszenia duszpasterskie – 6.02.2011

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. Zamówione zostały drzwi wejściowe do kościoła, w kilku następnych kolektach na potrzeby Parafii postaramy się uzbierać fundusz na ten cel. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby Archidiecezji – na utrzymanie i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych. Przy tej okazji ponawiam apel o korzystanie z zamkniętych rekolekcji w tych domach dla pogłębienia swojej duchowości, dla różnych stanów, według wywieszonego w gablotce ogłoszenia.

W związku z tragedią spalenia się stodoły u Państwa Czesława i Elżbiety Mańdok, mimo że są Ewangelikami, chcemy im okazać naszą wiejską solidarność i wesprzeć ich zbiórką pieniężną przed kościołem po Mszach świętych. Nasze Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego proszę o przeprowadzenie tej zbiórki.

W piątek 11.02 przypada Wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to też światowy Dzień Chorego. Proszę, by umożliwić dotarcie do kościoła chorym i starszym mogących uczestniczyć w specjalnej Mszy św. o godz. 12.00, po Mszy św. odbędzie się krótkie nabożeństwo Eucharystyczne.

W czwartek, 10.02 o godz. 18.00 w kościele odbędzie katecheza przed Bierzmowaniem dla Uczniów klas III i ich Rodziców. W piątek, 11.02 po Mszy św. w kościele odbędzie się katecheza dla Dzieci z kl. II i młodszych przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich Rodziców.

Jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać” Panom Franciszkowi, Grzegorzowi i Michałowi Janduda za przygotowanie tegorocznej Stajenki w kościele, za prace związane z jej montażem i demontażem oraz młodzieży z Duszpasterstwa Parafialnego za rozebranie choinek, a Panom Józefowi Klimkowi, Feliksowi Borysiowi i Franciszkowi Garusowi za demontaż choinek i sprzątanie.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Grodoń, Janduda i Wróbel.