Ogłoszenia duszpasterskie – 16.03.2014

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przeżywamy niedzielę Misyjną, jako Dzień Solidarności z Misjonarzami, dlatego po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Serdecznym „Bóg zapłać” dziękuję naszym Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki. Kolekta w kościele przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Wzorem lat ubiegłych Diecezjalna Caritas gorąco prosi o zainteresowanie się sprawą dotyczącą odpisu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji Caritas Katowice KRS 0000291119. Każdy wierny może 1% swojego podatku podarować na cele charytatywne związane z naszą Caritas diecezjalną. Prosimy wiernych, aby wspomagali dzieła naszej lokalnej Caritas.

Są to: Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Hospicja, Świetlice dla dzieci, Domy Dziennego Pobytu dla seniorów, Noclegownie, Środowiskowe Domy Samopomocy, Turnusy rehabilitacyjne i inne formy wspomagania najuboższych. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” dołączona jest płyta z formularzem PIT do rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20.

Z racji III Piątku miesiąca poświęconemu Miłosierdziu Bożemu w tym tygodniu o 15.45 odprawimy Nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Buchta, Kolon i Musiolik.