Ogłoszenia duszpasterskie – 16.05.2010

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dawniej obchodzoną w czwartek przed dzisiejszą niedzielą.

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży.

W środę, 19.05, po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu na Lednicę. Koszt wyjazdu wynosi 75 zł, prosimy, aby wpłacić całość na tym spotkaniu.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w ramach Nabożeństwa Majowego odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa nowenna przed tą Uroczystością, w czasie Nabożeństw Majowych prosimy o dary Ducha Świętego dla Kościoła i dla każdego z nas.

W niedzielę 13.06 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich przy ul. Szkolnej 36 o godz. 14.30 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, a w poniedziałek, 14.06 i wtorek, 15.06 tamże o godz. 18.00 nauki przedślubne.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” P. Józefowi Michna za wyczyszczenie kadzielnicy i lichtarzy na bocznych ołtarzach.

Zwracam się z prośbą, by należycie parkować samochody zwłaszcza jeśli zostawia się je wzdłuż ul. Wyzwolenia, by nie stwarzać zagrożenia dla ruchu drogowego. To samo dotyczy nie blokowania części stanowiącej dojazd do probostwa.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Farana, Gorzko, Szlezak i Warzecha.