Ogłoszenia duszpasterskie – 16.08.2009

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się Pielgrzymka Kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do Matki Bożej Piekarskiej o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla pielgrzymujących Pań i ich rodzin oraz o bezpieczną drogę i powrót a także o pogodę.

W drugiej połowie sierpnia wytrwajmy w trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na tę druga połowę miesiąca.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 17.30 zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Gruszka, Lebioda i Matyjaszczyk.