Ogłoszenia duszpasterskie – 09.08.2009

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym Dekanacie, w Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Studzionce jest Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o 15.00, dlatego też u nas nieszporów świątecznych nie będzie.

W miesiącu sierpniu wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na ten jeden miesiąc.

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Afisz z programem jest wywieszony w gablotce z ogłoszeniami. W piątek, w czasie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, by nie stać w kolejkach w Piekarach!

Parafia Św. Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach organizuje i zaprasza na Koncert Religijny 15.08. na Rynku w Żorach o godz.19.00. Wystąpi Zespół „Shalom” Formacji „Riva del Garda” z Włoch.

Przypominam o stronie internetowej naszej Parafii i zachęcam do jej odwiedzania.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Góra, Gruszka i Gruszka.