Ogłoszenia duszpasterskie – 17.03.2013

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Zachowujemy liturgiczny zwyczaj zasłonięcia krzyży w kościele, aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym też dniu swoje imieniny obchodzi Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji, Ks. Bp Józef Kupny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Biskupie.

Kolekta dzisiejsza jest na potrzeby Archidiecezji, za tydzień kolekta będzie na pokrycie rachunku za gaz za ogrzewania kościoła tej zimy, a przed kościołem będzie zbierana przez nasze Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiórka na kwiaty do kościoła do Bożego Grobu.

Zwyczajem innych parafii, w piątek odprawimy publiczną Drogę Krzyżową. Zaraz po Mszy św. ok. 17.45 wyruszymy z kościoła i wejdziemy w ul. Herbową do końca, wrócimy do groty i zakończymy na parkingu od strony północnej. W tym czasie można sprzątać kościół. Drogę Krzyżową i rozważania poprowadzi młodzież z naszego Duszpasterstwa Parafialnego pod kierunkiem Pani katechetki Anny Orlik.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm odbędzie się przed każdą Msza św. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 gromadzi się w tym dniu młodzież naszej Archidiecezji.

Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek będzie od godz. 16.00.

Zachęcam do nabywania w zakrystii Paschalików Wielkanocnych w cenie 6 zł, przydadzą się na Liturgię Światła w Wielką Sobotę a ofiary przeznaczone są na cele Fundacji Caritas.

Zmarła mama naszego organisty, Pani Salomea Smusz. Pogrzeb będzie w poniedziałek w Suszcu, w kaplicy będą modlitwy, a Msza św. pogrzebowa w kościele o godz. 12.00.

Składam serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Gruszka, Małys i Małys.