Misje Święte

3
W dniach 3-10 marca 2013 r. odbywały się w naszej parafii Misje Święte. Prowadził je dla nas ojciec Artur Chludziński ze Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów z Rybnika.

Misje odbyły się pod hasłem „Panie, przymnóż nam wiary”.Celem tego duszpasterskiego działania było odnowienie wiary i zbliżenie wiernych z naszej parafii do Jezusa.  W związku z tym, w rozważaniach misyjnych pochylaliśmy nad naszą relacją z Bogiem, nad tym co nas od niego oddala i co pomaga nam budować właściwą relację.

Poniedziałek poświęcony był szczególnie rodzinie jako wspólnocie wiary.
We wtorek spotkaliśmy się na cmentarzu, aby modlitwą otoczyć naszych bliskich zmarłych.
Środa była dniem poświęconym małżeństwu. W czasie porannej i wieczornej Mszy Świętej małżonkowie odnawiali swoje przyrzeczenia małżeńskie.
Czwartek był dniem poświęconym Eucharystii. Przez cały dzień mogliśmy odwiedzać Pana Jezusa obecnego na ołtarzu w Najświętszym Sakramencie.
Piątek był poświęcony sakramentowi pojednania. Wielu z nas dostąpiło w ten dzień Bożego Miłosierdzia, przystępując do spowiedzi świętej.
W sobotę szczególną troską otoczono chorych. Ci, którzy mogli zostać dowiezieni do Kościoła mieli możliwość udziału we Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Niektórych chorych ojciec misjonarz odwiedził w domach.

Program misji był tak zaplanowany, żeby nie zapomnieć o żadnym z parafian i o jego potrzebach. Głoszone były nauki stanowe dla mężczyzn, kobiet oraz młodzieży.

W dniach od poniedziałku do środy odbywały się także rekolekcje szkolne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Niedziela była dniem zakończenia Misji Świętych. Każda Msza Święta kończyła się nabożeństwem pod Krzyżem Misyjnym i uroczystym błogosławieństwem.
Czas misji dla wielu naszych parafian był czasem wyjątkowym i dobrze wykorzystanym na szukanie i poznawanie na nowo Boga oraz doświadczanie jego miłości i bliskości. Teraz powinniśmy pielęgnować „owoce” misji troszcząc się o dalszy rozwój duchowy.

galerii dostępnych jest kilka zdjęć z rekolekcji szkolnych dla gimnazjum.