Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2013

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazanie jej w życie i działalność Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu”.

Dziś swoje urodziny obchodzi Ks. Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również misyjny Dzień Chorych. Od poniedziałku rozpoczyna się też Okres Zwykły w Liturgii. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w przyszłą niedzielę przypada też pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Już w tym tygodniu modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

W piątek obchodzimy Dzień Modlitw za katolików w Chinach.

W naszej Polskiej tradycji i pobożności Nabożeństwa Majowe cieszyły się zawsze ogromnym kultem. Nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 17.30, także we wtorki, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej o 14.20. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, zwłaszcza dzieci i młodzież. Z troską muszę zaznaczyć, że bardzo mało dzieci i młodzieży uczestniczy w tych nabożeństwach, niech rodzice zainteresują się, co ich dzieci robią popołudniami, wydaje się też, że brakuje przykładu rodziców obecnych na Nabożeństwach Majowych!

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 w kościele będzie zebranie Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców.

Tegoroczna Procesja Bożego Ciała czwartek 30 maja rozpocznie się na ul. Nierad Mszą św. polową o godz. 08.30 koło pawilonu P. Wojtas, II ołtarz będzie u P. Pistelok, wejdziemy w ul. Wilczą do III ołtarza u P. Basta, IV ołtarz u P. Gorzko i wrócimy do kościoła.

Tradycyjnie dziękuję również Rodzinom sprzątającym kościół, w tym tygodniu są to rodziny: Gosek, Matejaszczyk, Słomka i Walczak.