Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2013

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW DO PIEKAR

Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Dziś ma miejsce pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

W środę 29 maja zapraszam na Mszę św., Różaniec Fatimski i Procesję z Figurą MB Fatimskiej o godz. 19.30. Przed Mszą św. o 18.00 nie będzie Nabożeństwa Majowego.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Tegoroczna Procesja Bożego Ciała czwartek 30 maja rozpocznie się na ul. Nierad Mszą św. Polową o godz. 08.30 koło pawilonu P. Wojtas, II ołtarz będzie u P. Pistelok, wejdziemy w ul. Wilczą do III ołtarza u P. Basta, IV ołtarz u P. Gorzko i wrócimy do kościoła. Proszę mieszkańców w okolicy tych ołtarzy o pomoc w budowie i przystrojeniu ołtarzy i udostępnienie kwiatów ze swoich ogródków. Na procesję Bożego Ciała i w dni tzw. Oktawy, zapraszam szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Do baldachimu, lampionów i troski o porządek i bezpieczeństwo procesji zapraszam naszych strażaków. W dni Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień zapraszam wszystkich na tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła po każdej Mszy św. wieczornej, a w niedzielę 2 czerwca o godz. 16.30 i potem na Adorację Najświętszego Sakramentu, do czego zachęcał nas Ks. Arcybiskup..

Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, to były rodziny: Cepok, Frydrych i Mrukwa.