Ogłoszenia duszpasterskie – 22.05,2011

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Za tydzień będzie kolekta na potrzeby Archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę przypada pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Już w tym tygodniu modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

We wtorek obchodzimy Dzień Modlitw za katolików w Chinach.

Zostało już tylko 10 dni miesiąca maja, zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie o 17.30, także we wtorki, a w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po Mszy św. popołudniowej. W piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.30. Będzie to okazja do prywatnej modlitwy a zwłaszcza do spowiedzi św. dla udających się w niedzielę na pielgrzymkę do Piekar.

W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na spotkanie w grupie „Dzieci Maryi”.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Kaletka, Krzystolik i Wojtas.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na VII Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach. Przyjadą wydawcy z całego kraju, odbędą się promocje nowości wydawniczych, spotkania autorskie, dla zwiedzających atrakcyjne rabaty i nagrody.

Organizatorzy zapraszają także na koncert „SANTO SUBITO” Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w piątek 27 maja o godz. 1930 do katowickiej katedry.

Kiermasz potrwa od 27 do 28 maja w gmachu Wydziału Teologicznego w Katowicach przy ul. Jordana 18. Na Kiermasz, wszystkie spotkania autorskie i imprezy towarzyszące, w tym koncert Zespołu „Śląsk” w katedrze.