Ogłoszenia duszpasterskie – 29.05.2011

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA.

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW DO PIEKAR

Dziś ma miejsce pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na organizację letnich grup wakacyjno-rekolekcyjnych dzieci i młodzieży.

Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do krzyży i kaplic przydrożnych. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, o odpowiednią pogodę i zachowanie od klęsk żywiołowych, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. Zapraszam parafian na te Nabożeństwa. W poniedziałek o 17.15 rozpoczniemy modlitwę przy kapliczce na ul. Wilczej koło Pani Małgorzaty Pudełko, we wtorek po Mszy św. przejdziemy w procesji do kapliczki naprzeciw Państwa Gruszka, a środę modlitwy odprawimy przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 16.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 16.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Obchód chorych odbędzie się w piątek, 03.06 od godz. 09.00.

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego za dwa tygodnie.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła rodzinom: Orlewicz, Orlewicz i Szymoszek, a w tym tygodniu szczególnie dziękuję też dwom Panom Parafianom za wykoszenie traw wokół probostwa i wewnątrz ogrodzenia probostwa oraz P. Benedyktowi Gruszce za wykoszenie traw na dawnym boisku za kościołem.