Ogłoszenia duszpasterskie -23.03.2014

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby Archidiecezji.

We wtorek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone, stąd Msza św. jest w intencji tych wszystkich, którzy od tego dnia podejmą Duchową Adopcję. W niedzielę poprzedzająca tę Uroczystość po Mszach św. odprawiamy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu dzieci nienarodzonych.

Spotkanie Duszpasterstwa młodzieży w środę o 17.45. W czwartek po Mszy św. ok.17.45 zapraszam do kościoła na katechezę Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z rodzicami. W piątek po Mszy św. ok. 17.45 zapraszam na krótką katechezę Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Sprzątanie kościoła będzie można zacząć o 18.15.

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20.

W zakrystii można nabywać świece – Paschaliki Wielkanocne, z których dochód 6 zł jest przeznaczony na Caritas.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Krzystolik, Musiolik i Szymoszek.