Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

duchowa_adopcja_dziecka_pocztego25 marca obchodzony jest w Kościele Dzień Świętości Życia ustanowiony przez bł. Jana Pawła II. Już od kilku lat w naszej Parafii spora grupa osób włącza się w to dzieło. Także i w tym roku, w czasie Mszy Świętej, będzie możliwość złożenia przyrzeczenia do codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego trwa  9 miesięcy (od uroczystości Zwiastowania do Świąt Bożego Narodzenia).

Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie może być obedny na wtorkowej Mszy Świętej, może złożyć postanowienie prywatnie przed krzyżem lub obrazem Matki Bożej i w ten sposób także dołączyć do obrońców życia nienarodzonych dzieci.

Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia…….(w święto/Uroczystość……..) biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez dziewięć miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Postanawiam:
– odmówić codzienną modlitwę w intencji dziecka poczętego,
– codziennie odmówić jedną tajemnicę różańca,
– wypełnić moje dobrowolne zobowiązania (można podać jakie).