Ogłoszenia duszpasterskie – 27.01.2013

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest na potrzeby Parafii, a za tydzień kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek przed I Piątkiem miesiąca, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.30 a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.30. Obchód chorych będzie w piątek 1 lutego od godz. 09.00.

W piątek 01.02 na godz. 19.30 zapraszam Młodzież naszej Parafii na Mszę św. Młodzieżową w ich intencji.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Archidiecezji Katowickiej lub na Fundację Caritas Katowice

Podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS Caritas Archidiecezji Katowickiej (0000221725) lub Fundacji Caritas Katowice (0000291119) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

„Bóg zapłać” wszystkim parafianom, którzy czy to autokarem czy prywatnie byli obecni na pogrzebie naszego Parafianina Śp. Ks. Jana Kubicy w Krakowie, szczególnie zaś pocztom sztandarowym, które uświetniły uroczystość pogrzebową

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biela – Zimolong, Goraus i Młotek.