Ogłoszenia duszpasterskie – 3.02.2013

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

We wtorek we wspomnienie Św. Agaty w czasie Mszy św. będzie błogosławieństwo chleba Św. Agaty.

Młodzież z naszego Parafialnego Duszpasterstwa zapraszam na spotkanie we wtorek ok. 17.45.

W środę o 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie Młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, kapłani naszego dekanatu zbiorą się w Parafii Św. Michała Archanioła w Krzyżowicach na dniu skupienia, który obejmuje konferencję ojca duchownego, adorację Najświętszego Sakramentu, okazję do spowiedzi. Módlmy się o uświęcenie duchowieństwa pracującego w naszym Dekanacie.

W piątek, 8 lutego po Mszy św. szkolnej na pół godziny proszę o pozostanie w kościele na katechezie Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i Rodziców.

Z naszej diecezjalnej „Caritas” otrzymaliśmy pismo – prośbę:

„Czcigodny Księże Proboszczu!

Wzorem lat ubiegłych gorąco prosimy o przedstawienie naszej prośby w ogłoszeniach parafialnych dotyczącą odpisu 1% podatku na rzecz naszej Fundacji Caritas Katowice KRS 0000291119. Każdy wierny może 1% swojego podatku podarować na cele charytatywne związane z naszą Caritas diecezjalną. Prosimy wiernych, aby wspomagali dzieła naszej lokalnej Caritas.

Są to: Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Hospicja, Świetlice dla dzieci, Domy Dziennego Pobytu dla seniorów, Noclegownie, Środowiskowe Domy Samopomocy, Turnusy rehabilitacyjne i inne formy wspomagania najuboższych,

Na stronach naszej Caritas www.katowice.caritas.pl oraz na stronie Fundacji Caritas Katowice www.silesia.caritas.pl jest załączony formularz PIT do rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Zachętę dla wiernych dot. przekazania 1% na rzecz Fundacji Caritas Katowice KRS 0000291119 prosimy przekazywać aż do końca kwietnia br. w każdą niedzielę. Prosimy także rozprowadzić ulotki informacyjne, które dołączyliśmy do świec „wigilijnych”. Za uczestnictwo w tej akcji informowania bardzo serdecznie Czcigodnym Księżom dziękujemy.

Szczęść Boże! Ks. Krzysztof Bąk, ks. Roman Chromy”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest również płyta z programem rozliczeniowym do „Caritas”

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie tegorocznej Stajenki w kościele, za prace związane z jej montażem i demontażem oraz zespołowi, który uczestniczył przy demontażu choinek i sprzątaniu.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biela, Basta i Foks.