Ogłoszenia duszpasterskie – 28.02.2010

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii, a po każdej Mszy św. Panie z naszego parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiorą przed kościołem zbiórkę na Krajowy Fundusz Misyjny.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św, a w piątek od 15.00. Obchodu chorych nie będzie w tym tygodniu, połączymy go z okazją do spowiedzi św. i Komunią św. przed Wielkanocą, we wtorek w Wielkim Tygodniu, 30.03.

Wszystkich Parafian, dzieci i młodzież zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zalecki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale w niedziele po popołudniowej Mszy św., czyli ok. 14.20.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”. W Wielkim Poście jest cykl artykułów na temat krzyża zgodnie z hasłem tegorocznego Wielkiego Postu: „Krzyż na drogę”. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne – Paschaliki – jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł. Dochód ten jest przeznaczony na cele Fundacji Caritas Archidiecezji Katowickiej.

W przyszłą niedzielę, 07.03 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich na Osiedlu o godz. 14.30 w kaplicy pod kościołem odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, a w poniedziałek, 08.03 i wtorek, 09.03 o godz. 18.00 będą nauki przedślubne.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Ziebura, Kałuża, Czarnula i Macoń.