Ogłoszenia duszpasterskie – 28.10.2012

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam o poświęceniu naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy dziś za to, że mamy własną świątynię, blisko naszych domów i że nie musimy daleko chodzić, by korzystać z sakramentów i modlić się. Pamiętajmy też o tym, że także nasze ciała są duchowymi świątyniami, w których mieszka Bóg.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii na kwiaty do kościoła na zbliżający się Odpust Parafialny 4 listopada oraz na orkiestrę z Goczałkowic, która uświetni obchody Odpustowe.

Już ostatnie 4 dni Nabożeństw Różańcowych. Niech każdy pomyśli, czy był choć raz na Różańcu?! Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Różaniec codziennie o 16.15, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, którą sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.15. Można samochodami dojechać aż do cmentarza i parkować na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza. Bardzo serdecznie proszę o to Parafian i Gości.

W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy św., gdyż każdy kapłan może w tym dniu odprawić trzy Msze św. wg ustalonych przez Ojca Świętego intencji, i odpusty zyskane przez żyjących. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając wyżej wspomniane warunki odpustu.

W piątek i sobotę, a w przyszłym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek zapraszam na czytanie wypominek i Różaniec za Zmarłych zalecanych o 16.15. Wypominki można składać w zakrystii już od dziś. Spowiedź będzie każdego dnia już od 15.30. W sobotę i niedzielę Odpustową będzie tylko Różaniec za zmarłych odmawiany wspólnie przed pierwszymi Mszami św.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do sakramentów. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swoją miesięczną spowiedź w poniedziałek 29.10 od godz. 15.00 a z Gimnazjum we wtorek 30.10 od 15.00. Obchód chorych, w tym miesiącu też w sobotę, 03.11 po rannej Mszy św.

W tym roku zapraszam wszystkich chętnych Parafian, bez podziału na grupy, do sprzątania na Uroczystość Odpustową wnętrza kościoła w środę od godz. 10.00, a terenu wokół kościoła w środę od godz. 14.00. Serdeczne podziękowanie rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, są to rodziny: Kolon, Paszkowski i Stronczek.

Za tydzień 04.11. przypada nasz Odpust Parafialny. Kazania Odpustowe w tym roku wygłosi Ks. Krzysztof Lala, pochodzący ze Suszca, ojciec duchowny w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Wyjazd do Turzy Śl, w poniedziałek 29.10 o 17.45 sprzed przystanku koło kościoła.