Ogłoszenia duszpasterskie – 30.01.2011

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii. Zamówione zostały drzwi wejściowe do kościoła, w kilku następnych kolektach na potrzeby Parafii postaramy się uzbierać fundusz na ten cel. W przyszłą niedzielę kolekta będzie zbierana na potrzeby Archidiecezji – na utrzymanie i działalność diecezjalnych domów rekolekcyjnych.

Po Mszy św. popołudniowej zapraszam wszystkich na adorację przy Żłóbku i wspólne śpiewanie kolęd zamiast Nieszporów.

W środę, 02 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywanego u nas Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Święto to jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu będzie zbiórka przed kościołem na Zakony Kontemplacyjne.

W czwartek, 03.02, we wspomnienie Św. Błażeja będzie udzielane specjalne błogosławieństwo świecami na choroby gardła, a w sobotę, 05.02, we wspomnienie Św. Agaty poświęcimy chleb.

W tym tygodniu przypadają: czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentów. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swoją miesięczną spowiedź w środę od godz. 15.30, a z Gimnazjum w czwartek od 15.00.

W piątek będzie zwyczajowy obchód chorych po Mszy św. porannej od godz. 09.00. Chorzy , zanim nadejdzie kapłan, mogą przyjmować posiłek.

W czwartek, po wieczornej Mszy św. zapraszam chętnych do rozbiórki Żłóbka a także dzieci i młodzież do rozbierania dekoracji choinkowych.

Zachęcamy młodzież do naszego Duszpasterstwa Parafialnego, spotkania w środy po wieczornej Mszy św. ok. 17.45, a dzieci na spotkania Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00. Ministranci swoja zbiórkę będą mieli w soboty o godz. 09.30.

W związku z tragedią spalenia się stodoły u Państwa Czesława i Elżbiety Mańdok, mimo że są Ewangelikami, chcemy im okazać naszą wiejską solidarność i wesprzeć ich zbiórką pieniężną przed kościołem w przyszłą niedzielę. Nasze Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego proszę o przeprowadzenie tej zbiórki, jak też i zbiórki w Święto Matki Bożej Gromnicznej.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Janosz, Janosz i Budny. Wielu Parafian sugerowało w czasie Kolędy, by grupy sprzątających kościół w tygodniu tworzyć tylko z trzech rodzin, a nie czterech, czy więcej. Od tego tygodnia zastosujmy się do tego.