Ogłoszenia duszpasterskie – 30.05.2010

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Dziś odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej. Modlimy się za wszystkich uczestników pielgrzymki o bezpieczne pielgrzymowanie i powrót oraz za ich rodziny i bliskich, a także o dobrą pogodę dla pielgrzymów.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii a za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem, po Mszach św. można dziś złożyć swoją ofiarę na powodzian, o co prosił nas ks. Arcybiskup Damian Zimoń w zeszłym tygodniu, natomiast w przyszłą niedzielę przed kościołem również będzie zbierana przez Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, gdyż będziemy przeżywać kolejny Dzień Dziękczynienia zainicjowany przez Ks. Abpa Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego. Będziemy też przeżywać beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika za wiarę, stąd był czytany List Pasterski Episkopatu Polski.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Procesja Bożego Ciała w tym roku rozpocznie się na ulicy Nierad , na boisku przy Szkole, potem pójdziemy ul. Nierad w kierunku Mizerowa. II ołtarz będzie u Państwa Matejaszczyków, III u Państwa Dziurosz i IV u Państwa Berr, potem wrócimy na ul. Wyzwolenia i zakończenie procesji w kościele. Oczywiście wszystko zależy od pogody.

W dni Oktawy Bożego Ciała zapraszam, szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne, na tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła po każdej Mszy św., w niedzielę po nabożeństwie o 14.20.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swoją miesięczną spowiedź we wtorek od godz. 16.00, a Młodzież Gimnazjum w środę od 17.00. Obchód chorych będzie w piątek 04.06. od godz. 11.00. Jak zwykle proszę Pana Jerzego Kudła o pomoc w dotarciu do chorych.

W każdy piątek zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 17.00. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła , a szczególnie za gruntowne oczyszczenie kościoła z pajęczyn, w tym tygodniu rodzinom: Czardybon, Otremba i Waleczek. Panu Teodorowi Oslislok dziękuję za wyczyszczenie ogrodów probostwa z drzew i gałęzi nawrzucanych przez P. Czesława Janosza.