Ogłoszenia duszpasterskie – 8.11.2009

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

KU CZCI NASZEGO PATRONA ŚW. KAROLA BOROMEUSZA

Dziś oddajemy cześć Św. Karolowi Boromeuszowi, Patronowi naszego kościoła i Parafii, polecając jego wstawiennictwu wszystkich nas, mieszkańców Kryr, także naszych siostry i braci innych wyznań, mieszkających na terenie naszej Parafii. Kazania Odpustowe głosi Ks. Kanonik Jerzy Kolon, emerytowany Proboszcz parafii Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Suszcu, obecnie też Ojciec Duchowny kapłanów dekanatu Żory. Serdeczne Bóg zapłać za wygłoszenie słowa Bożego. Zapowiadany franciszkanin z Panewnik, O. Dobrosław Mężyk odmówił wygłoszenia kazań odpustowych. Dziękuję również Orkiestrze z Goczałkowic, która swoja grą uświetni obchody odpustowe.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. Kapłani naszego Dekanatu spotykają się na comiesięcznym dniu formacji, tym razem w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach. Prosimy o modlitwę o uświęcenie duchowieństwa pracującego w naszym Dekanacie.

Jutro, w poniedziałek jest Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, dlatego też w przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Jutro też, po wieczornej Mszy św. zapraszam Młodzież gimnazjalną i ponad gimnazjalną na cotygodniowe spotkanie w ramach naszego Duszpasterstwa Młodzieżowego. Ci, co byli w ubiegłą środę, potwierdzą chyba, że warto brać udział w tych spotkaniach!

Przyszłą niedzielę w naszej Archidiecezji przeżywać będziemy jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Muzyka Liturgiczna jest elementem konstytutywnym liturgii i przyczynia się do jej piękna i głębszego jej przeżywania.

Przypominam o obchodach Dni Suszca jeszcze w dniach 8, 9, 11, 15 i 22 listopada. Szczegółowy program w gablotce.

Na razie ogólnie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprzątania na Uroczystość Odpustową terenu wokół kościoła i samego kościoła. Dziękuję wszystkim Pocztom Sztandarowym.