Odpust parafialny 2009

Odpust parafialny 2009W niedzielę, 8 listopada, nasza Parafia obchodziła swój odpust ku czci św. Karola Boromeusza. Uroczystościom przewodniczył ks. kanonik Jerzy Kolon, emerytowany proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu. Odprawił on sumę o godz. 11.00 oraz głosił Słowo Boże podczas wszystkich Mszy świętych.

W kazaniu ubranym w formę dialogu z Karolem Boromeuszem, przekazał nam słowa, jakie święty Karol mógłby powiedzieć dziś do każdego z nas.  Postać Patrona, św. Karola, pokazuje co tak naprawdę liczy się w życiu i co daje szczęście. Mediolański Święty pochodził z zamożnego rodu, posiadł wiele zaszczytnych tytułów miał wielki majątek, ale nie to sprawia, że wspominamy go po prawie 500 latach. Nie godności ziemskie, ani pieniądze zadecydowały o jego szczęściu i świętości, ale otwarte dla drugiego człowieka serce. Ten człowiek odziany w purpurę kardynalską pochylał się nad ludźmi chorymi, biednymi, zakładał sierocińce, szpitale, wychodził na ulice, aby zauważać i pomagać ludziom w potrzebie. Św. Karol uczy nas dzisiaj przemieniać nasze środowiska, rodziny, parafie i czynić miłość wokół siebie.

Podczas uroczystej sumy liturgię uświetniła orkiestra z Goczałkowic. Po Mszy świętej wzięliśmy udział w procesji z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie poleciliśmy Chrystusowi przez wstawiennictwo św. Karola całą parafię i odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum.

W galerii naszej strony można zobaczyć kilkanaście zdjęć z tej uroczystości.