Procesja Wszystkich Świętych

Mimo rozlicznych atrakcji długiego weekendu, garstka gorliwych czcicieli Matki Bożej zgromadziła się na ostatnim Nabożeństwie Różańcowym. Tym razem rozpoczęliśmy je nietypowo – przy naszej Grocie Maryjnej.

Tam, jak św. Bernadeta, wsłuchiwaliśmy się w głos Królowej Różańca Świętego, która inspirowała wielu Świętych do gorliwej modlitwy i realizacji woli Boga.

Najmłodsi Parafianie przebrali się w stroje symbolizujące niektórych Świętych i Święte, a ministranci z dumą ponieśli relikwie św. Karola Boromeusza, św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II i świętych Dzieci Fatimskich – Franciszka i Hiacynty.

Posłuszni słowom Maryi, rozważając radosne tajemnice Różańca ruszyliśmy w procesji do naszej świątyni, by tam kontynuować naszą modlitwę i adorować Chrystusa w Eucharystii.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w tej modlitwie i wzywając orędownictwa Wszystkich Świętych, prosili o potrzebne łaski w naszej ziemskiej pielgrzymce do świętości.

Kolejna procesja odbyła się 1 listopada, kiedy to – tradycyjnie już odmawiając różaniec za naszych bliskich zmarłych – udaliśmy się na parafialny Cmentarz. Tam przy grobach Kapłanów i naszych Parafian prosiliśmy dla nich o wieczną radość Nieba.

Więcej zdjęć z obu procesji, za które dziękujemy Panu Adamowi Kotas, można już zobaczyć w naszej Galerii.