Remont dachu kościoła

Prawie cztery miesiące (od sierpnia do listopada 2008 roku) trwał remont dachu naszego kościoła. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar dobrej pogody oraz bezpieczeństwo w trakcie trwania renowacji.

Prace na dachu kościoła dotyczyły przede wszystkim wymiany i wzmocnienia więźby dachowej oraz wymiany dachówki.

  • prace dekarskie wykonała firma pani Krystyny Malcharek z Kryr
  • prace blacharskie wykonał pan Zygmunt Gruszka ze Studzionki
  • krzyż na wieżę kościoła wykonał pan Edward Ruszyński z Czechowic
  • kulę pod krzyż wykonał i pozłocił pan Jan Toboła z Brzeska
  • instalację odgromową wykonał pan Dariusz Musiolik z Kryr

Wielki udział w renowacji dachu mieli Parafianie. Była to zarówno pomoc przy pracach, jak i pomoc finansowa.
Przy pracach remontowych pomagali:

Bernard Niedobecki, Wiktor Benek, Jan Basta, Wojciech Przontka, Bogdan Larysz, Stanisław Klimek, Roman Sinka, Karol Biela, Eugeniusz Wilczek, Alojzy Strączek, Zygmunt Siuta, Zygmunt Zielonka, Roman Folek, Stanisław Grodoń, Adam Kolarczyk, Alojzy Łakota, Dariusz Samulczyk, Tadeusz Jarosz, Rafał Folek, Tadeusz Paździor, Andrzej Góra, Eugeniusz Morcinek, Wojciech Gamoń, Franciszek Garus, Sylwester Klimek, Stanisław Pustelnik, Antoni Smorzik, Joachim Otręba, Stanisław Smorzik, Marian Klimek, Marcin Kudła,  Łukasz Garus, Tomasz Paszek, Mariusz Orlewicz, Leszek Macoń, Piotr Szymik, Marcin Janosz, Kamil Otręba, Jarosław Paździor, Przemysław Szlezak, Krzysztof Maślorz, Stanisław Paździor, Stanisław Kumor, Feliks Boryś, Wiesław Boryś.

Pan Grzegorz Świerkot pożyczył widłowiec potrzebny do przetransportowania dachówki na miejsce budowy.

Całkowity koszt remontu dachu kościoła wyniósł 200 626, 60 zł.

W galerii można zobaczyć zdjęcia z remontu dachu kościoła.