Spotkanie z ks. Piotrem Zegrodzkim

ZegrodzkiDn. 13 lutego 2014 r. odbyło się spotkanie z Ks. Piotrem Zegrodzkim- emerytowanym proboszczem parafii św. Barbary w Górze z dekanatu Miedźna, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Suszcu. Kryrzanie (i nie tylko) zaszczycili nas swoją obecnością, z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy. Spotkanie odbyło się w miłej, żartobliwej atmosferze. Były podziękowanie, kwiaty, a także chwile wzruszenia. Ks. Piotr przybliżył nam treści swoich książek wydanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej i Oficynę Drukarską w Pszczynie. Każdą z nich można było na miejscu przejrzeć, ale są też do wypożyczenia w placówkach bibliotecznych Gminy Suszec. Opowiedział o swoich podróżach (głównie do Włoch), licznych spotkaniach oraz najciekawszych momentach z życia. Wspomniał też o wizycie Kardynała Wojtyły w kryrskiej parafii 11.06.1967r. Po spotkaniu nie zabrakło chętnych, którzy chcieli zakupić i zdobyć pamiątkowy wpis do nowo wydanej publikacji pt. „Śladami Św. Karola Boromeusza do spotkania z Janem Pawłem II Wielkim”.

(relacja Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu)

Kilka zdjęć ze spotkania w galerii.