Świętowanie Ministrantów

18 listopada br. na Mszy św. szkolnej wspominaliśmy nie tylko błog. Karolinę – dziewicę i męczennicę, ale także św. Tarsycjusza – męczennika, patrona wszystkich Ministrantów.

Dziękowaliśmy naszym przedstawicielom Parafialnej Służby Liturgicznej za ich gorliwą służbę przy ołtarzu i cieszyliśmy się, że do tego grona dołączyli dwaj nowi kandydaci – Bartosz i Kacper.

Prośmy dla nich o gorliwość i obowiązkowość w wypełnianiu tej zaszczytnej posługi. Zachęcajmy też innych chłopców po I Komunii, by zastanowili się, czy i oni nie chcieliby takiej służby pełnić. Nawet św. Jan Paweł II wspominał, że sam był – niezbyt gorliwym – ministrantem, a wyrósł z niego taki wspaniały Papież. Oby zatem i w naszej parafii nigdy nie zabrakło takich, którzy we wspólnocie Ministrantów będą do świętości i doskonałości wytrwale dążyć. Po Mszy św. – pierwszy raz w komfortowych warunkach – Ministranci mogli poświętować w Domu Parafialnym.

Mimo zimowej już aury, w ogrzewanej salce, mogli rozruszać przed Mundialem piłkarzyki i pobiesiadować przy stole. Oglądając pamiątkowe zdjęcia z poprzednich uroczystości wspominali starszych kolegów i pośmiali się oglądając siebie za dawnych lat…

Więcej zdjęć, za które tradycyjnie dziękujemy panu Adamowi Kotas, można już obejrzeć w naszej Galerii.