„Zagrody nasze widzieć przychodzi…”

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, trzeba było czekać aż dziesięć stuleci, zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim

Historię Uroczystości Bożego Ciała przypomniał nam w czasie kazań zaproszony przez księdza Proboszcza do naszej Parafii ksiądz Władysław Kolorz. Opowiedział o cudzie eucharystycznym w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w obecność Pana Jezusa w małym kawałku chleba księdza zaczęła krwawić.

Po Mszy Świętej o godzinie 8:30 z radością ruszyliśmy z tradycyjną procesją Bożego Ciała pomiędzy domy naszej parafii. Tym razem podążaliśmy ulicami: Krętą, Nierad w stronę MizerowaWyzwolenia z powrotem do kościoła. Liczny udział wiernych podkreślił znaczenie tej niecodziennej uroczystości religijnej, będącej publiczną manifestacją naszej wiary w żywą obecność Jezusa pod Eucharystycznymi postaciami Chleba i Wina.

Tegoroczne ołtarze Bożego Ciała przygotowały rodziny: Bartecki, Klapsia, Piszczek i Matyjaszczyk, a hasła ołtarzy nawiązywały do aktualnego programu duszpasterskiego „Duch, który umacnia miłość”. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za udział, modlitwę i świadectwo. Oby ten wyjątkowy dzień, pobłogosławiony dodatkowo przez Pana Boga wspaniałą pogodą, umocnił naszą wiarę i przyczynił się do jeszcze większego umiłowania Eucharystii.

Więcej zdjęć z Uroczystości Bożego Ciała można zobaczyć w galerii.