Zdrowy Duch…

…w zdrowym ciele.
15 września 2019 r. mogliśmy doświadczyć w praktyce mądrości tego znanego powiedzenia, bo na terenie naszej parafii odbył się
WYŚCIG KOLARSKI O PUCHAR WÓJTA GMINY SUSZEC oraz
III Mistrzostwa Polski Osób Chorych na Cukrzycę w Kolarstwie.
Imprezę rozpoczęły zabawy rowerowe, czyli wyścigi na krótkich dystansach dla dzieci i młodzieży, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni. Następnie obserwowaliśmy rywalizację zrzeszonych zawodników młodzieżowych w kategorii żak i młodzik. Naszą gminę reprezentowały dwa nowe kluby kolarskie:
UKS „Krupiński” Suszec oraz UKS Avatar Kobielice. Mamy nadzieję, że ci zawodnicy dołączą kiedyś do polskich gwiazd kolarstwa.Cieszy fakt, że w swojej kategorii wiekowej III miejsce zajęła nasza parafianka – Aleksandra Słomka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szczególne zaproszenie zostało także skierowane do ks. Proboszcza, który tym razem nie zawiódł i wystartował po ostatniej, najsilniejszej grupie Amatorów, w tzw. grupie VIP, która miała przejechać tylko jedno okrążenie. Niesiony jednak dopingiem Parafian przejechał ich aż sześć 🙂 i poczuł tę atmosferę profesjonalnego, kolarskiego peletonu. Bóg zapłać wszystkim kibicom za tę mobilizację, a Organizatorom za zaproszenie! Warto nadmienić, że Proboszcz jechał na kultowym polskim rowerze typu Jaguar, który 35 lat temu kupił za grosze od emerytowanego kolarza i… do dziś na nim jeździ!
Dla niedowiarków – zdjęcie tego ponad 50-letniego „zabytku”.

Oby w kolejne wyścigi zaangażowała się jeszcze większa liczba
dzieci i młodzieży z naszej parafii, bo naprawdę
W zdrowym ciele – zdrowy Duch!

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj: