OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
30 kwietnia 2023 r.

• Dziś Niedziela Dobrego PasterzaŚwiatowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna cały tydzień modlitw w tej intencji. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
  • Od jutra zapraszam do gorliwej modlitwy o pokój w czasie Nabożeństw Majowych – jak zwykle w tygodniu o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 14.20.
  • W poniedziałek przypada Święto św. Józefa Rzemieślnika, we wtorek wspomnienie św. Atanazego, a w środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Na Mszę św. o godz. 10.00 tradycyjnie zapraszamy zwłaszcza Strażaków. W tym dniu parafia w Kobielicach świętuje Odpust, dlatego nie będzie u nas Majowego. Zapraszamy do Kobielic na godz. 15.30 lub do Branickiego Lasu na 17.00.
  • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz kwartalne dni modlitw o powołania Oby przez długi weekend nie zabrakło nas kościele. Okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św. (z wyjątkiem piątku – ze względu na Bierzmowanie). Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Bp Grzegorz Olszowski.
  • Kandydatów do Bierzmowania i świadków zapraszam na ostatnie spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej. W tym dniu przypada wspomnienie św. Floriana, a w sobotę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • Ze względu na Święta, Uroczystości i przygotowania do bierzmowania Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  • W przyszłą Niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji, a pod kościołem po każdej Mszy św. – z inicjatywy Rady Sołeckiej, OSP w Kryrach i naszego Zespołu Charytatywnego – odbędzie się zbiórka funduszy na wsparcie dla rodziny, która ucierpiała w wyniku pożaru na ulicy Wyzwolenia. Więcej szczegółów – w naszej gablotce.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o św. Teresie z Lisieux w jej 150 rocznicę urodzin oraz o wyświęconych na kapłanów 50 lat temu Złotych Jubilatach naszej archidiecezji. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i majowy nr naszej gazetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia oraz ufundowanie chemii czyszczącej i nowego osprzętu do porządkowania składam Rodzinom: Pyciak, Wojtas, Kaletka i Krzystolik.
  • Dziękuję również panu Piotrowi Gruszczyk i panu Szczepanowi Polok oraz wszystkim ich współpracownikom za pomoc w wycięciu tuj przy dzwonnicy i w ogrodzie oraz przycięcie połamanych gałęzi sosen.