OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.06.2023

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
4 czerwca 2023 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej – oby wszyscy tę szansę zdążyli wykorzystać. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Rozpoczęła się już rekrutacja do tej uczelni. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej Wydziału. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonifacego. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele spotkanie przed pielgrzymką do Włoch.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji, która rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 10.00 przy ulicy Nierad 33. Przejdziemy do kościoła ulicą Nierad, Wilczą i Wyzwolenia. Raz jeszcze proszę nie tylko wyznaczone osoby, ale także sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu dekoracji ołtarzy, a wszystkich parafian o przystrojenie okien naszych domów i całej trasy procesji. Dajmy wszyscy świadectwo wiary przez czynne włączenie się w modlitwę i eucharystyczne pieśni.
  • Na procesję Bożego Ciała, ale także w dni Oktawy tej Uroczystości zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Do niesienia baldachimu, lampionów oraz utrzymania porządku procesji zapraszam naszych Strażaków. Zapraszam także nasze poczty sztandarowe i zachęcam do ubrania pięknych strojów regionalnych. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo z procesją teoforyczną wokół kościoła.
  • W piątek po Bożym Ciele ks. Abp Adrian Galbas udziela dyspensy od postu.
  • W przyszłą niedzielę przypada 56 rocznica wizyty w Kryrach kardynała Karola Wojtyły. Między Mszami św. i do godz. 17.00 w kościele będzie trwać Adoracja Najświętszego Sakramentu. Oby każdy znalazł chwilę czasu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł i ciekawe zdjęcia po pielgrzymce piekarskiej oraz tekst o proboszczach odchodzących na emeryturę. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni oraz obejścia na Uroczystość Najświętszej Trójcy składam Rodzinom: Góra, Kaczyński, Szymik i Król.