Boże Ciało 2023

Kolejny raz Boża Opatrzność podarowała nam piękną pogodę na procesję Bożego Ciała. Mimo niepokojących prognoz, przy wspaniałym słońcu, zgromadziliśmy się u Państwa Goraus przy ulicy Nierad 33, na Mszy św. sprawowanej za zmarłego Karola Biela, który jeszcze w ubiegłym roku niósł baldachim… Dziękowaliśmy również za 98 lat życia pani Marii Blaska – naszej najstarszej parafianki oraz za posługę przy ołtarzu ministranta Gabriela Goraus.

Przy kolejnych ołtarzach rozważaliśmy prawdę, że Eucharystia jest dana i zadana Kościołowi, który posłany jest do świata, by głosić Dobrą Nowinę.

Ten Chrystusowy Kościół żyje dzięki Eucharystii i poprzez jej sprawowanie staje się wciąż sługą jedności.

Kolejny raz odkryliśmy, że to konkretne zadania nie tylko dla Szafarzy Eucharystii, ale dla wszystkich ochrzczonych.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zbudowali piękne ołtarze, wzięli udział w Eucharystii i procesji, przystroili okna swoich domów oraz w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości – Służbie liturgicznej, Szafarzom, Pani Organistce, Pocztom Sztandarowym, Dzieciom Pierwszokomunijnym i młodszym dzieciom oraz naszym Strażakom za niesienie baldachimu, latarni i dbanie o bezpieczeństwo procesji.

Więcej zdjęć już możemy zobaczyć w naszej Galerii.