Kolejny św. Tarsycjusz

Pod koniec listopada jak zwykle wspominamy patrona Ministrantów – św. Tarsycjusza. 24 listopada, w czasie szkolnej Eucharystii, do naszej parafialnej wspólnoty ministranckiej uroczyście zostali włączeni dwaj kandydaci – Kacper Słomka i Paweł Świć. Modliliśmy się o gorliwość w służbie dla wszystkich, którzy posługują przy ołtarzu oraz o nowych kandydatów, bo niestety w tym roku jeszcze nikt się nie pojawił…

Po Mszy św. tradycyjnie już odbyło się wspólne świętowanie w Domu Parafialnym. Tym razem, dzięki troskliwym Rodzicom, mogliśmy nawet zaśpiewać gromkie 100 lat dla nowo ustanowionych Ministrantów i delektować się pysznym tortem upieczonym na tę okazję.

Pokrzepieni tym poczęstunkiem mogliśmy pograć w piłkarzyki, przypomnieć sobie roratnie piosenki i poznać już nową – tegoroczną oraz zobaczyć kilka wesołych kabaretów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia tej uroczystości. Zachęcamy także kolejnych chłopców, aby dołączyli odważnie do grupy Ministrantów, by nigdy przy kryrskim ołtarzu Służby Liturgicznej nie zabrakło. Więcej zdjęć można już zobaczyć w naszej Galerii.