OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.11.2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 listopada 2023 r.
Światowy Dzień Ubogich
Dzień Muzyki Liturgicznej

  • Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Ubogich, a w naszej Archidiecezji także Dzień Muzyki Liturgicznej. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii oraz św. Tarsycjusza modlimy się za Organistów, Szafarzy, Lektorów, Psałterzystów i Ministrantów. Dziękujemy za posługę podejmowaną dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę wspomnienie św. Cecylii, a w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  • W tym dniu symbolicznie będziemy też wspominać innego męczennika – św. Tarsycjusza. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich obecnych i byłych Ministrantów. Przyjmiemy również do tego grona dwóch nowych kandydatów. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Nie będzie zbiórki w sobotę.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ks. Abp zaprasza na Odpust do Katedry. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o tym, jak skutecznie pomagać dzisiaj ubogim oraz opowieść o parafii w Pstrążnej. Jest także nowy nr  Małego Gościa Niedzielnego, przygotowujący nas już na nadchodzący Adwent, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Przy prasie katolickiej nadal czekają ulotki informujące o Rekolekcjach Eucharystycznych na Jasnej Górze oraz o Turnusach Rehabilitacyjnych i Wczasach Zdrowotnych prowadzonych przez Cichych Pracowników Krzyża. Zainteresowanych zachęcamy do zabrania i skorzystania.
  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Pustelnik, Utrata, Sciborski i Jarosz.